#2016-04-04 06:19:57 

Stratosfera

Użytkownik

Posty: 24

Skąd: Zawiercie

Wiek: 28

Witajcie moi drodzy. W prywatnej szkole języków obcych do której uczęszcza moja córka (w wieku wczesnoszkolnym) nauczyciele czasem poruszają temat egzaminów Cambridge English. Na początku się dziwiłam, że w ogóle istnieją zewnętrzne egzaminy dla tak małych dzieci z języka angielskiego do czasu aż się nie przekonałam czytając o nich w internecie. Czy możecie mi nieco bardziej przybliżyć temat i opisać jak taki egzamin może wyglądać?

#2016-04-04 06:40:33 

Zbyszko67

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Gogolin

Wiek: 32

Wszystkie trzy egzaminy Cambridge dla dzieci - Starters, Movers i Flyers skierowane są do dzieci w szkołach podstawowych i średnich I stopnia. Są one przeznaczone do testowania czterech podstawowych umiejętności językowych (czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie). Każdy z egzaminów ma trzy elementy: Listening, Reading, Writing i Speaking. Każda część jest warta jedną trzecią wszystkich punktów. Egzaminy są dostępne w formacie pen-and-paper czyli z użyciem kartek i długopisu. Jeśli jeszcze nie wiesz czy warto wybrać Cambridge English, poczytaj o tym na fce.pl/dlaczego-cambridge-english. Od stycznia 2014 roku aktualizowane są testy papierowe z nową grafiką mającą na celu zmotywowanie młodych uczniów. Cambridge English Language Assessment rozpoczął również testy komputerowe w niektórych krajach. Zapewnia to uczniom większą dostępność do terminów testów i szybszych rezultatów. Oba formaty egzaminów mają te same typy zadań, tematy, liczbę pytań, czas i oceny. Oba formaty prowadzą do tego samego certyfikatu. Test komputerowy różni się tylko nieco od wersji papierowej w zakresie elementu Speaking - w części ustnej egzaminu komputerowego, dzieci odpowiadają na monity audio-wizualne, a nie eksperta.

#2016-04-04 07:16:25 

Stratosfera

Użytkownik

Posty: 24

Skąd: Zawiercie

Wiek: 28

O proszę. Czyli potwierdza się to wszystko czego się dowiedziałam. Serdecznie dziękuję za to dość obszerne wyjaśnienie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015