#2017-07-17 03:18:10 

Florek

Użytkownik

Witajcie, chodzi mianowicie o sprawę spadkową. Zmarła moja ciotka i wychodzi na to, że ja jestem jej najbliższym krewnym. Tylko teraz nie wiem, jak wygląda dziedziczenie i jak to może być w przypadku posiadanych przez nią długów. Ktoś mi kiedyś poiwiedział, że dzisiaj nie opłaca się dziedziczyc, bo trzeba po całym świecie szukam potencjalnych krewnych do podziału. Nie chcę się opierać na zasłyszanych opiniach, więc najlepiej by było, jakbyście powiedzieli, gdzie znajdę jakiegoś prawnika, czy kogoś.
#2017-07-17 05:16:48 

Tasak

Użytkownik

To z taką sprawą chyba lepiej do notariusza?
#2017-07-17 07:40:37 

puzon007

Użytkownik

Z doświadczenia wiem, że notariusze lubią przeciągać takie sprawy, bo to oni mają w tym też interes :| Generalnie rzeczywiście lepiej do prawnika, który ogarnia jako tako ten temat.
#2017-07-17 07:54:38 

Bidon

Użytkownik

Myślę, że kwestie dziedziczenia są tak powszechnym tematem, ze większość adwokatów się w nich specjalizuje. Ja od razu znalazłem stronę http://www.wojtalik.com.pl/porady-prawne.html. Pan mecenas zajmuje się szeroko pojętymi poradami prawnymi w Zabrzu. Kto wie? Może u niego byś znalazł odpowiedzi?
#2017-07-17 09:07:10 

myszka_gumka

Użytkownik

A nie lepiej zajrzeć do kodeksu?
#2017-07-17 10:03:59 

puzon007

Użytkownik

To akurat głupi pomysł, bo dla laika kodeks może być zupełnie niezrozumiały. Ja też wyczytałem jedno w kodeksie, a później dowiedziałem się drugiego (na ten sam temat) u notariusza, a później trzeciego u adwokata i ta ostatnia porada była najlepsza. Niestety, dla prostych ludzi sprawy spadkowe są strasznie pogmatwane i tutaj po prostu lepiej skorzystać z fachowej opinii, jeśli nie chcemy przegapić jakichś formalości (ja na przykład nie zgłosiłem w czasie sprawy do urzędu skarboweg, że odziedziczyłem po ojcu dom i musiałem płacić potężny podatek).
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015