#2017-03-17 03:03:19 

Tragiczny

Użytkownik

Posty: 69

Skąd: Lębork

Wiek: 21

Kilku moich znajomych ostatnio odradzało mi zakładanie działalności w Polsce. Ze wysokie podatki, że fiskus nieprzychylny człowiekowi i małym firmom. Sugerowali mi inne kraje Europy. No, ale czy rzeczywiście opłaca się mieć działalność gospodarcza na Słowacji? Mówią, że niby tam będę mniej państwu płacił, ale czy ja wiecuj zarobie?
#2017-03-17 03:14:12 

Bidon

Użytkownik

Posty: 69

Skąd: Rawicz

Wiek: 26

Jak nie będziesz produkowal, to nie zarobisz ani tu ani nigdzie to jest bardzo prosta zasada. No i koniecznie dobierz działalność firmy w zależności od tego czego na rynku brakuje.
#2017-03-17 04:10:27 

puzon007

Użytkownik

Posty: 71

Skąd: Strzegom

Wiek: 29

No wiesz jeśli chodzi o koszty pracy to sa nizsze no i wtedy przedsiebiorca może cos zarobic a nie jak w Polsce. Jak chcesz wiedziec wiecej to tu http://www.firma-w-czechach.pl/dzialalnosc-gospodarcza-na-slowacji/ to jest strona kancelarii adwokackiej w ktorej ja zasięgnąłem kilku porad prawnych. Oni pomogli mi przygotowac tez umowy z nowymi pracownikami no i ich znaleźć. Bo ja ni w zab po czesku ;/
#2017-03-17 04:27:12 

Tasak

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Polańczyk

Wiek: 41

Tam na Słowacji nie ma tak bardzo rozwinietej biurokracji jak w Polsce wiec firme zaklada się na bank szybciej no i zawsze to mniej zamieszania z bieganiem z papierami po miescie.
#2017-03-17 06:10:48 

puzon007

Użytkownik

Posty: 71

Skąd: Strzegom

Wiek: 29

Na Słowacji wydaje mi się ze nieco łagodniej traktuje się przedsiębiorcę niż w Polsce. Ale można tez firme zarejestrowac w Czechach tu można znaleźć info http://www.firma-w-czechach.pl/dzialalnosc-gospodarcza-w-czechach/ i ewentualnie sobie porównać czy w naszym wypadku oplaca się bardziej by mieć firme w Czechach czy na Słowacji. Ale tak czy owak dobrze jest podpytac się jakiego dobrego radcy prawnego jak działać.
#2017-03-17 08:14:00 

kwadratowa

Użytkownik

Posty: 57

Skąd: Trzebinia

Wiek: 30

Oczywistym jest ze dobry radca prawny z Czech czy ze Słowacji ma wiecej doświadczenia no i zna te wszystkie ustawy akty… bo samemu może być trudno się odnaleźć w tym które podatki placic np. a których nie musimy.
#2017-03-17 10:04:05 

Stratosfera

Użytkownik

Posty: 24

Skąd: Zawiercie

Wiek: 28

Jeśli chodzi o Słowację to wniosek o zalożenie firmy można wysłać mailem. Tylko z podpisem elektronicznym. Wiec naprawde wg mnie to duze ułatwienie.
#2017-03-17 12:00:00 

kwadratowa

Użytkownik

Posty: 57

Skąd: Trzebinia

Wiek: 30

A druga rzecz ze na Zus i ubezpieczenie mniej się placi…
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015